17. září – Ticho

Cesta vlakem

Dneska přikládám jeden příběh z cesty do Prahy, kam jsme se jeli kouknout na finále RAW analog a hlavně podpořit skvělého ilustrátora z Brna Slakinglizarda. Už jsme tam jednou jeli na semifinále a stejně jako tehdá jsme nestíhali a utíkali na vlak a i přes to že na hlaváku byla hromada lidí tak jsme si v pohodě sedli, ale po chvíli jsme zjistili jakto, zase jako miule jsme si sedli do tichého vozu, kterej bývá kupodivu celkem prázdnej. Párkrát nějaký slovo padlo, stejně jako plno škaredých pohledu od ostatních spolucestujících a pár slov od paní průvodčí.

9. září – Nemoc

Marodit je na prd

Před pár dny jsem chytila virózu a ležím v posteli, což mě nakoplo vrátit se zase ke svému malovanému blogu. Jak jsem si myslela, kolik budu mít času na to kreslení a psaní blogu, bohužel mi to úplně nevyšlo... až doteď.

Každopádně dnešní ilustrace je tématická. Díky tomu, že jsem nemocná, jsem musela minimálně první dva dny strávit v posteli, kam se přesunula i má ilustrátorská činnost. Né všechna, protože tablet si tam nevemu - nedokážu si představit jak bych se musela poskládat, abych na něm mohla kreslit. Ale vytáhla jsem desky, nějaký papíry, tužky, štětce, tuše, nůžky, nálepky a jiné…

Poslední dny jsem dělala na papírovým obalu plus logu, takže stohy papírů, nůžky a pravítka sem taky přemístila na nové „pracoviště".

Po dvou dnech jsem zjistila, že to není úplná paráda. I když se to může zdát - pohodička v postýlce s hezkou audioknížkou v uších (teďkom jsem se zrovna zaposlouchala do The Art of Asking, tak jsem zvědavá) a čajíčkem - naopak toto dvoudenní posedávání a kreslení v posteli neprospělo mým zádům a tak...

... Těším se až budu zase sedět u stolu!

29. srpna – Rohlík

Dneska bych se ráda podělila o službu, která mi několikrát při práci vytrhla trn z paty. Není to nic spojeného s uměním a nerada bych vypadala jako lenoch nebo burža, kterej se nechá obskakovat; vyzkoušela jsem Rohlík a na vlastní kůži zažila, co vídám ve filmech (se slovy: „jeee to by bylo parádní mít něco takového“). Přiznávám, že jsem asi trošku lenošná, ale na druhou stranu, když můžu využít čas jinak a něco nakreslit tak to udělám raději, než se tahat do obchodu. A když si můžu objednat hotové jídlo domů, tak proč ne suroviny.

Co to znamená? Za 10 minut naházím do online košíku na co mám chuť a z čeho budu kuchtit a pak se můžu vrátit k práci a čekat na telefon. :)

24. srpna – Konflikt

Inspirace jak na potvoru

V posledních dnech jsem nebyla úplně nejlepší bloger. Poslední dva týdny jsem se topila v obrázkách pro vás a tak jsem nebyla nejvýkonnější ve volné tvorbě. Dneska jsem si ale řekla, že to dám a nakreslím vám novinky ze svého života.

Svěřím se vám s jednou takovou zajímavostí. Vždycky, když začnu pracovat na nějaké zakázce a jsem do ní ponořená, tak mě napadá strašně moc nových a zajímavých věcí co dělat (myslím kreativních, úklidu se stále vyhýbám). A pořád si říkám: „Proč zrovna teď?“ A naopak jindy nevím, do čeho píchnout. V posledních dvou týdnech jsem měla nápadů nad hlavu, ale čas žádný. No uvidíme, kolik jich zbude v hlavě a pro kolik bude pořad tolik nadšení, až přijde na věc.

18. srpna – Tuš

Smrad, co vás udrží v pozoru

Bohužel jsem se rozhodla začít s blogem zrovna ve chvíli, kdy nevím, kam dřív skočit. Ale co? Aspoň mě to žene dopředu!

Dnešní příspěvek nebude o tom, co dělám, protože by to byla ilustrace s hlavou zabořenou v papírech. Takže nuda.

Ráda bych se s váma podělila o zážitky z kreslícího procesu. V posledních dnech mi chvilkama klimbá hlava únavou (ze začátku tím vedrem, teďkom zase únava ze změny počasí - výmluv je dost), ale co mě při tvorbě vždycky probudí, je ta část, kdy mám kreslit s tuší. Těžko říct, jestli je to tím, že se začala tuš vyrábět jinak, než když jsem byla na střední, anebo protože ji mám právě už od střední, ale její smrad - to je RYCHNA! Myslela jsem, že je to můj osobní názor, ale zjistila jsem, že tuš smrdí i v jiných „ateliérech" než jen v tom mým.

Každopádně toto téma mě nabudilo k následující ilustraci:

12. srpna – H.O.C.

Kreativní večer

Každou druhou středu chodím na sraz výtvarníků Hearts of Creation. Jsou to lidi hlavně z Brna a budem všici moc rádi, když budete mít chuť a čas a přijdete si s náma zatvořit nebo jen tak pokecat.

Většinou se pustíme i do nějakého toho kreslení. Ze začátku to byly témata od fanoušků, pak od nás a teďkom jsme přešli na papírkovou hru: Jaký? Kdo? Co dělal? ...atd. Včerejším tématem z lístečku bylo: „Vlahá chobotnička močila s roztomilou ovečkou na safari."


10. srpna – Mokré stopy

Někdo to nerad horké

Díky tomu, že čím dál tím víc z vás si objednává "akvarely", musím jednou za čas vyrazit do uměleckých potřeb a pokoupit papíry, které dochází rychlostí blesku. Na akvarel nejčastěji používám papíry od Diskobolos, protože ty jediné jsem u nás v obchůdku sehnala ve velikosti A2.

I přesto, že jsem do města jela na svým mnou pomalovaným kole (fotky můžete vidět na mém Instagramu), jsem se kapánek zapotila a tuplem pod helmou (kdyby se líbila - je to NUTCASE z Cyklospeciality), až jsem za sebou skoro nechávala stopy.

6. srpna – Krize

Je po něm, Jime!

Díky mému rozhodnutí živit se ilustrováním nemám žádnou stanovenou pracovní dobu a jsem sama svým pánem. Avšak i tento pán je omezen a to vybavením a nástroji k tvorbě. A včera mi zrovna jedna důležitá součástka pro moji tvorbu onemocněla. Během dvouhodinové přestávky na oběd mi umřel tablet Wacom a tím je má produktivita ohrožena.

Pevně doufám, že se ještě probere k životu, a to díky součástce, která na nás bude v pondělí čekat na skladě.

Text je nuda, tak skoč na obrázek, ten je dost výstižnej!