Vzniká něco nového

Vzniká něco nového

Vždycky pro mě bylo důležitý, jestli to, co dělám, není jen práce pro práci. Na Mendelově univerzitě jsem si zapsala obor Mezinárodní rozvojová studia. Absolventi pracují třeba při OSN v New Yorku. Chtěla jsem tam taky.

Během přípravy diplomky se stalo něco, s čím jsem nepočítala. Dostala jsem se na východ Thajska, na břeh Mekongu, do vesnice daleko od „civilizace“. Na místo, kde si lidi navzájem pomáhají a jeden od druhého se učí. Přijeli jsme z Evropy poradit, co mají dělat líp. Aby byli více soběstační. Víc jsem se od nich ale naučila já. Pochopila jsem sílu kreativní ekonomiky.

Najednou se mi nechtělo v kanceláři hodiny bojovat s byrokracií. Chtěla jsem se do něčeho pustit vlastníma rukama. Od malička jsem ráda malovala. Napadlo mě: co kdybych tím, co mám nejraději, pomohla ostatním? Pustila jsem se do zdokonalování v umění ilustrace.

Malovala jsem a malovala a po státnicích jsem se ilustrováním začala živit. Když změny, tak pořádné, řekli jsme si s přítelem, a za pár týdnů nám to potvrdil i pozitivní test. Skutečná změna v našich životech se narodí za pár měsíců. Nevíme, jestli to bude kluk nebo holka. Nemáme vybraná jména.

Máme rádi příběhy, dobrodružství, inspiraci a učení zábavnou formou. Víme, že chceme nového človíčka vychovávat tak, aby chtěl poznávat svět sám od sebe. Na vlastní kůži. Všechno to do sebe zapadlo.

Nejen pro našeho budoucího prcka. Pro všechny děti. Chci vytvořit knížku, ke které budou mít děti vztah. Ke které se budou vracet. Ve které budou mít kousek sebe. Knížku, která je pak bude motivovat k cestě za poznáním. Kterou přijmou, protože bude o nich samotných. Musí je inspirovat.

Až jednou vyrostou, aby v nich zůstala touha jít dál. Pomáhat nejen sobě, ale i ostatním.

Zkoumat svět okolo. Právě tomu se učíme jako malí. Pokud ji v nás neuhasí, zvídavost bude naším motorem… Do konce našich dní.

Personalizovaná naučná knížka pro děti

„Nás napadlo udělat knížku, která nebude jen příběhem, ale která vtáhne čtenáře do děje pomocí praktických pokusů, které si může vyzkoušet doma. Díky personalizaci pro každé dítě tak můžete dosáhnout skutečného zájmu.“